top of page

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ ДЛЯ СТИМУЛЯЦІЇ НАВЧАННЯ

        1.  Спирайтесь на бажання дитини. Важливе не те, чого бажаємо ми самі, а те, чого хоче учень.  Завдання педагога — змінити напрямок його прагнень, якщо вони не збігаються з педагогічними цілями.

        2. Використовуйте ідентифікацію. Примушуйте своїх учнів чогось палко забажати. Головне — «щоб бажання виникли», а ви змогли б їх використати.

        3. Враховуйте інтереси й нахили. Говоріть про те, що цікавить ваших учнів, точніше, з цього починайте. Намагайтесь обернути «побічні» інтереси дитини на свою користь. У важких випадках ідіть від яскравої форми до змісту, від емоцій до логіки.

        4. Використовуйте наміри. Пам'ятайте: намір виникає на основі потреби. Знаходьте можливість допомогти учням у здійсненні їх намірів.         

        5. Заохочуйте бажання досягти визнання. Багато дітей вчиться не тільки заради знань, а й заради престижу. Не слід нехтувати цим бажанням.

        6. Шукайте чесноти, схвалюйте успіхи, давайте дитині шанси. Пам'ятайте, що завжди краще хвалити, ніж критикувати. Авансуйте найменші позитивні зрушення. Безпрограшний стимул — «Я вірю, що ти зможеш!»

        7. Зробіть діяльність привабливою. Використовуйте зовнішньо привабливі й цікаві форми роботи, оформлення результатів, кінцевої оцінки діяльності.

         8. Іноді просто говоріть «Треба!». Але цьому заклику завжди надавайте особистісної спрямованості — «Це потрібно  зробити! Ти ж вольова людина!».

         9. Використовуйте ситуацію. Різні життєві ситуації, що виникли випадково, потрібно помітити й  миттєво використати як стимул.

       10. Покрокова діяльність. Забезпечити в учнів відчуття просування вперед, переживання успіху в діяльності, для чого необхідно правильно підбирати рівень складності завдань і заслужено оцінювати ре­зультат діяльності.

       11. Визнання помилки. Дайте можливість дитині помилятися. Крім того, ми повинні вчити учнів долати невдачі, не боятися їх.

      12. Критика. Звичайно, критика має велику силу, її не слід зовсім відкидати, бо виважена критика теж мотивує. Але ця критика має будувати мости, а не, навпаки, все руйнувати. Ми повинні критикою не ображати ді­тей, а підштовхувати до нових успіхів (Я знаю, ти це можеш!).

      13. Розвиток інших мотивів. Розвивати в учнів мотиви обов’язку і відповідальності в навчанні. Методом оперативного контролю за діяльністю учня.

© 2023.

Proudly made by Wix.com

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus
  • w-youtube
bottom of page