top of page

       Щодня на навчання було виділено по шість годин. Особливо цікавими були інтелектуальні конкурси. Учні – члени МАН України представили команди з символікою, брали участь у заходах «Казкові бої» та «Брейн-ринг». 

       Юні дослідники познайомилися з новими друзями та вдосконалили свої знання. Кожен учасник отримав свідоцтво про закінчення літньої профільної фізико-математичної школи.

      18 липня для учасників літньої школи фізико-математичного профілю стало і щасливим, і сумним днем. Радість, що вдалося побувати на такому заході, учні демонстрували щохвилини, а сум, що все скінчилося, не зміг приховати ніхто. Із завершенням насиченого науково-оздоровчого марафону юнацтво привітав Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав ДОВГИЙ. Справжнім сюрпризом підсумкового дня школи стала зустріч з народним депутатом України, головою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, кандидатом педагогічних наук Лілією ГРИНЕВИЧ і Героєм України, поетом, перекладачем Дмитром ПАВЛИЧКОМ.

      Разом з нею МАНівці міркували про те, що можна і потрібно змінити в нинішній школі. Приміром, лунали пропозиції щодо поглибленого вивчення іноземних мов, максимально профільного навчання, забезпечення сільських шкіл сучасним обладнанням, виділення вчителям додаткових годин для роботи з обдарованою молоддю тощо.

       Дмитро ПАВЛИЧКО розповів юнацтву історію створення своєї найвідомішої пісні «Два кольори» і пречудово заспівав її разом з народним артистом України Фемієм МУСТАФАЄВИМ. А ще Дмитро Васильович подарував хлопцям і дівчатам по примірнику своєї нової збірки «Вірші з Майдану».

       Патріотичну емоційну хвилю продовжив блискучий виступ сучасного кобзаря, бандуриста і лірника, заслуженого артиста України Тараса КОМПАНІЧЕНКА й ансамблю «Хорея Козацька». Слухачі насолоджувалися вишуканими лицарськими піснями, кантами, духовною та світською лірикою XVI–XVIII століть. А далі школярі мали нагоду повчитися жвавим українським танцям під керівництвом учасника гуртів «Божичі» і «ПоліКарп» Валерія ГЛАДУНЦЯ, відчути себе справжніми лицарями під час феєричних двобоїв на шаблях, відновити сили поживним кулішем і ароматним узваром і, зрештою, просто помріяти біля багаття під гітарний перебір і дружню розмову.

       …Спливають останні години літньої школи, яскраво горить ватра, і не менш світло палають юні очі. Нікому не хочеться йти спати, адже завтра це диво завершиться і лишаться тільки спогади про незабутній тиждень, проведений гуртом.

       Для викладачів час у школі став посівним: саме тут закладалося зерно, яке має прорости. Чи буде врожайним цей засів ― спостерігатимемо разом, а свіжі враження від школи є вже зараз. 

       12-19 липня у м. Пуща Водиця була проведена Всеукраїнська фізико-математична школа МАН. Лященко Олексій, учень 9 класу Конотопської спеціалізованої школи №12, кандидат у члени МАН, отримав досвід і поглибив знання з фізики.

       Щиро привітали молодих дослідників з відкриттям фізико-математичної школи директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, президент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав Довгий, заступник директора НЦ «МАНУ» з навчально-виховної роботи Тетяна Пещеріна, викладач літніх і заочних шкіл МАН, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Кравченко.

        Школярі проводили свій відпочинок цікаво і насичено. Програма заходу враховувала науково-популярні лекції, задачі та експерименти на сучасному лабораторному обладнанні. Юні фізики і математики мали можливість працювати з такими видатними науковцями: Олександр Харитонов, Володимир Плахотник та Владислав Кравченко. Не менш цікавою була і розважальна програма. Діти займалися фехтуванням, відвідували різні екскурсії та займалися розкопками.

bottom of page